Polfill | profesjonalne produkty do renowacji karoserii

LERG nabył większościowy udział w WeButex

W dniu 12 września br. Lerg SA nabyła  76 proc. udziałów WeButex Kunststoffbearbeitung GmbH (WeButex), jednego z najbardziej znanych przetwórców laminatów termoutwardzalnych. Niemiecka spółka stanie się częścią chemicznej Grupy LERG. Połączenie sił zoptymalizuje szansę na dalszy dynamiczny rozwój spółek i wzmocnienie ich pozycji na krajowych i międzynarodowych rynkach.

WeButex to założona w 2008 roku prężnie działająca firma. Obecnie zatrudnia ponad 120 osób. Główna siedziba mieści się w Roding w Niemczech, ok. 170 km od Monachium. Spółka rozpoczynająca piętnaście lat temu swoją działalność jako startup, wypracowała pozycję międzynarodowego lidera w dziedzinie obróbki laminatów termoutwardzalnych. Wraz z zakupem WeButex nastąpi rozbudowa jego lokalizacji w Roding, nabycie 20 000 mkw. sąsiednich terenów przemysłowych oraz rozszerzenie możliwości produkcyjnych w zakresie zaawansowanej obróbki laminatów. WeButex sprzedaje swoje produkty zarówno w Europie, jak i w Azji.

Marian Kwiecień, Prezes Zarządu LERG oraz akcjonariusz większościowy, skomentował transakcję następująco: „Nabycie WeButex jest kolejną akwizycją LERG w ostatnich latach i wpisuje się w długoterminową strategię LERG, polegającą na integracji w ramach Grupy działalności związanej z produkcją żywic. Nabywając WeButex nie tylko poszerzamy portfolio, m.in. o dobór i obróbkę laminatów, łączymy także cele biznesowe, wizję i wartości, rozbudowujemy zespół współpracowników, gromadzimy doświadczenia oraz know-how. Synergie wynikające z połączenia z dotychczasową działalnością Grupy stanowić będą niewątpliwą wartość dodaną dla naszych obecnych i przyszłych klientów w Polsce i na świecie.”

Transakcja została w części sfinansowana z kredytu akwizycyjnego udzielonego LERG przez Pekao S.A. LERG doradzał zespół doradców – Pekao Investment Banking jako doradca transakcyjny oraz SSW Pragmatic Solutions jako doradcy prawni. W zakresie prawa niemieckiego LERG doradzała również kancelaria GÖRG (Kolonia).