Polfill | profesjonalne produkty do renowacji karoserii

ŻYWICE POLIESTROWE

ŻYWICA NAPRAWCZA

Żywica naprawcza, która w połączeniu z matą lub tkaniną z włókien szklanych przeznaczona jest do wytwarzania laminatów metodą ręcznego nakładania. Bardzo dobra przyczepność do różnego rodzaju powierzchni sprawia, że zakres zastosowania produktu jest niezwykle szeroki i obejmuje możliwość nakładania go na kompozyty szklane, drewno, metale, tworzywa sztuczne itp. Poprawnie wykonany laminat gwarantuje odpowiednią elastyczność, wytrzymałość mechaniczną i jest odporny na działanie wysokich temperatur (do 80 oC) a także smarów, olejów, benzyny oraz czynników atmosferycznych. Niezastąpiona w naprawach jachtów, łodzi, przyczep kampingowych, nadbudówek sypialnych, spojlerów lub podobnych. Umożliwia odtworzenie   skorodowanych części karoserii samochodowej, które z określonych powodów nie mogą zostać naprawione w inny sposób. Po przeszlifowaniu w celu wyrównania powierzchni można użyć dowolnej szpachlówki poliestrowej marki Polfill. Żywica naprawcza do utwardzenia wymaga użycia nadtlenku dwubenzoilu w paście.

Numer produktu:
43143 (1litr)       

ŻYWICA POLIESTROWA

Produkt przeznaczony  do pracy w technologii nakładania ręcznego lub natryskowego. Stosowany  razem z materiałami włóknistymi pełni funkcję spoiwa  umożliwiając wytwarzanie  elementów   laminowanych.  W zależności od potrzeb żywica może zostać użyta do pokrywania  włókien szklanych lub  węglowych,  również w formie mat oraz  tkanin.  Prawidłowo wykonany i utwardzony kompozyt charakteryzuje się wysokimi parametrami użytkowymi i jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, wysokich temperatur (do 80oc), smarów, olejów, benzyny itp.    Żywica poliestrowa  zapewnia bardzo dobrą przyczepność do różnego rodzaju powierzchni co przekłada się na szerokie spektrum możliwości zastosowania. Doskonale sprawdzi się w odbudowie i naprawach niewielkich jednostek pływających, przyczep kampingowych, nadbudówek sypialnych, spojlerów lub jako alternatywa przy naprawach skorodowanych elementów nadwozi samochodowych.  Po przeszlifowaniu w celu wyrównania powierzchni można użyć dowolnej szpachlówki poliestrowej marki Polfill. Współpracuje z utwardzaczem w postaci płynnej.

 

Numer produktu:
43310 (1litr)    

ZESTAW NAPRAWCZY

Gotowy do użycia zestaw składający się z Żywicy Naprawczej, utwardzacza i maty z włókien szklanych. Pojemność opakowania oraz ilość maty szklanej została dobrana w optymalny sposób tak aby umożliwić naprawę często spotykanych, typowych uszkodzeń o niewielkich rozmiarach. Sprawdza się zarówno w profesjonalnych zakładach naprawczych jak i w garażach hobbystów.  Możliwości zastosowania a także  cechy produktu zostały przedstawione przy opisie Żywicy Naprawczej.

Numer produktu:
43144 (250 g) 

MATA SZKLANA

Wykonana z pojedynczych włókien ułożonych w sposób losowy, które w całość łączy specjalna emulsja. Dzięki swoim właściwościom umożliwia formowanie z niej dowolnych kształtów. W połączeniu z Żywicą Naprawczą lub Żywicą Poliestrową firmy Polfill umożliwia wykonanie laminatów o bardzo dobrych parametrach użytkowych. Z powodzeniem znajduje zastosowanie w branży samochodowej, meblarskiej oraz szkutnictwie.

 Numer produktu:
43153 (150 g/m2 – 0,5) /  43154 (300 g/m2 – 0,5), /  43155 (300 g/m2 – 2,5) / 43156 (450 g/m2 – 0,5)