Polfill | profesjonalne produkty do renowacji karoserii

Zmywacze i rozcieńczalniki

ZMYWACZ ANTYSILIKONOWY AUTOMOTIVE

Wydajny i skuteczny środek używany do czyszczenia, odtłuszczania i usuwania związków silikonowych na powierzchniach przeznaczonych do lakierowania. Doskonale usuwa zabrudzenia takie jak resztki smoły, asfaltu czy oleju. Skład Zmywacza Polfill Automotive został tak dobrany aby doskonale sprawdzał się każdej lakierni. Posiada optymalny czas odparowania i w większości przypadków jest bezpieczny dla podkładów oraz innych powłok 1K. Stosowanie zmywacza podczas prac lakierniczych pomaga w zapewnieniu odpowiedniej przyczepności do podłoża oraz skutecznie ogranicza ryzyko powstawania wad powłok lakierniczych w postaci tzw. oczek silikonowych i kraterów. W przypadku ciężkich do usunięcia  zabrudzeń zaleca się stosować Zmywacz Antysilikonowy  PRO marki Polfill.

Numer produktu:  
43 243 (1 litr), 43 244 (5 litr)

ZMYWACZ ANTYSILIKONOWY PRO

Wydajny środek o dużej sile działania przeznaczony do mycia i skutecznego odtłuszczania powierzchni z zanieczyszczeń takich jak silikony, tłuszcze, oleje, woski, asfalty itp.  Zapewnia doskonałą czystość naprawianego miejsca umożliwiając bezproblemową aplikację materiałów lakierniczych. Ze względu na swoje właściwości bardzo dobrze  nadaje się do usuwania pozostałości po naklejkach, foliach i taśmach samoprzylepnych. Pomaga także w aplikacji i  modelowaniu  mas uszczelniająco-klejących oraz umożliwia ich usunięcie z miejsc niepożądanych.  Zmywacz silikonowy z powodzeniem może być  stosowany jako preparat do czyszczenia metalowych części silników, elementów skrzyń biegów, narzędzi oraz podobnych.

Numer produktu:  
43178 (1litr)  / 43179 (5 litr) 

ROZCIEŃCZALNIK DO WYROBÓW AKRYLOWYCH

Wysokiej jakości rozpuszczalnik przeznaczony do rozcieńczania wyrobów akrylowych takich jak podkłady, lakiery bezbarwne oraz innych produktów wymagających użycia rozpuszczalnika akrylowego. Pozwala na uzyskanie odpowiednich parametrów lepkościowych mieszanki a także umożliwia jej prawidłową aplikacje oraz wysychanie. Doskonale współpracuje z dostępną na rynku gamą produktów akrylowych.

Numer produktu:  
43146 (500 ml)  / 43230 (5 litr)

ROZCIEŃCZALNIK DO CIENIOWANIA

Rozcieńczalnik, który jest stosowany podczas napraw miejscowych i   przeznaczony do  niwelowania optycznych różnic w połysku między starą oraz nową warstwą lakieru. Zastosowanie produktu skutecznie poprawia wygląd strefy przejścia co umożliwia przeprowadzenie estetycznej naprawy częściowej.  Współpracuje z dostępnymi na rynku  lakierami bezbarwnymi oraz emaliami akrylowymi 2K.

 

Numer produktu:  
43174 (500 ml)  / 43175 (1 litr)

ROZCIEŃCZALNIK BAZOWY

Wysokiej jakości rozpuszczalnik  organiczny  przeznaczony do rozcieńczania metalicznych i niemetalicznych  lakierów bazowych stosowanych podczas  prac renowacyjnych. Bardzo  dobrze współpracuje z większością baz rozpuszczalnikowych dostępnych na rynku. Umożliwia  uzyskanie odpowiedniej lepkości mieszanki a podczas aplikacji zapewnia  jej właściwe wysychanie, co ma fundamentalny  wpływ na osiągnięty rezultat i  prawidłowy wygląd  warstwy bazowej.

 

Numer produktu:  
43147 (1l)  / 43231 (5 litr)

ROZPUSZCZALNIK NITRO

Wysokiej jakości rozpuszczalnik Nitro przeznaczony do rozcieńczania wyrobów nitrocelulozowych takich jak farby, lakiery, emalie itp. w celu  uzyskania odpowiedniej lepkości  roboczej mieszanki.   Z powodzeniem może być także  stosowany do mycia i czyszczenia różnego rodzaju sprzętu malarsko-lakierniczego.

Numer produktu:  
43311 (1l)  / 43312 (5 litr)

PRZYSPIESZACZ DO WYROBÓW AKRYLOWYCH

Skuteczny środek przeznaczony do stosowania jako dodatek umożliwiający  skrócenie czasu   wysychania produktów akrylowych dwukomponentowych. Przyspieszacz umożliwia  optymalny proces utwardzenia powłoki  podczas aplikacji materiału lakierniczego  w niekorzystnych warunkach atmosferycznych takich jak niska temperatura otoczenia i  duża wilgotność. Stosowanie produktu jest także uzasadnione w sytuacjach, w których występuje  potrzeba zredukowania  standardowego czasu wysychania produktów 2K takich jak podkłady oraz lakiery.

Numer produktu: 
43294 (150 ml)