Polfill | profesjonalne produkty do renowacji karoserii

Wysokie temperatury przy szpachlowaniu dużych elementów karoserii – jak zaoszczędzić czas

Drogi lakierniku!
Zbliża się lato, a z nim szykujemy się na wzrost temperatury. Miło? Owszem, ale…. W naszej pracy temperatura ma duży wpływ na aplikację produktów i potrafi nieco utrudnić codzienne zadania…
Do czego zmierzam – świetnie wiedzą Ci, których np. sytuacja zmusza do zastosowania szpachlówki na dużej powierzchni np. poszycie boczne samochodu dostawczego, busa. Podczas upałów może się to okazać nie lada wyzwaniem ponieważ przy wyższych temperaturach rozprowadzenie szpachlówki na dużej powierzchni jest trudniejsze ze względu na szybszy proces utwardzania.
Niektórzy taką naprawę dzielą na kilka etapów co zdecydowanie wydłuża czas zakończenia całego procesu. Inni – co jest najgorszym, a niestety często praktykowanym rozwiązaniem – stosują mniej utwardzacza niż zaleca producent. Konsekwencje takich działań mogą być kosztowne i wiążą się z ryzykiem naprawy elementu od samego początku. Zaczynając od utrudnionego szlifowania poprzez „siadanie” szpachlówki, a nawet do pęknięć lub rozwarstwień.
PAMIĘTAJCIE: Stosunek ilości utwardzacza do szpachlówki jest bardzo ważnym często bagatelizowanym przez użytkowników aspektem i musi być precyzyjnie zachowany.

Biorąc pod uwagę wysokie temperatury, które zapewne w niedługim czasie dane nam będzie odczuć,  wychodzimy do Was z propozycją produktu, który znacznie może ułatwić pracę, a bez wątpienia taką propozycją jest szpachlówka Long Life marki POLFILL.

Jej unikalny skład oraz charakterystyka umożliwia nakładanie przy wyższych temperaturach ponieważ głównym jej atutem jest wydłużony czas żelowania (utwardzania). Proces utwardzania zaczyna się po około 15 minutach w temp. 20’C. Jej wyważona i stabilna konsystencja pozwala na wypełnienie dużych powierzchni i głębokich ubytków, a jej wysoka elastyczność i odporność na wibracje minimalizuje ryzyko pęknięć. Ponadto szpachlówka jest łatwa i przyjemna w szlifowaniu, możemy także uzyskać precyzyjny szlif końcowy co pozwala zaoszczędzić czas, energię i materiały ścierne.

Aby zapoznać się z naszą szpachlówką Long Life skontaktuj się z naszym przedstawicielem handlowym lub doradcą technicznym.
Szukaj także naszych produktów w lokalnych mieszalniach lakierów.

B.B.