Polfill | profesjonalne produkty do renowacji karoserii

Jak zabezpieczyć miejsca łączenia elementów karoserii samochodowej?

przygotowanie karoserii do malowania

Prace związane z naprawami karoserii oraz nakładaniem powłok lakierniczych nie mogą być wykonywane bez odpowiedniej jakości materiałów. Wśród preparatów, które okażą się niezbędne w uzyskaniu wysokiej trwałości oraz satysfakcjonujących efektów wizualnych znajdą się m.in. środki ochrony karoserii, takie jak np. masa uszczelniająca na pędzel LUB MASA 2w1, których aplikacja zwiększy odporność na działanie czynników zewnętrznych i wydłuży czas żywotność części. Przekonajmy się, dlaczego preparaty zabezpieczające będą konieczne i sprawdźmy, które z nich są wart uwagi.

Dlaczego połączenia elementów karoserii wymagają zabezpieczenia?

Największym zagrożeniem dla trwałości karoserii jest pojawienie się korozji, która szybko może doprowadzić do pojawienia się nieestetycznych przebarwień, pęcherzy, perforacji, a wreszcie całkowitej destrukcji elementów stalowych. Choć blachy są na różne sposoby zabezpieczane przed utlenianiem m.in. przez nakładanie warstwy cynku czy nakładanie odpowiednich lakierów, w niesprzyjających warunkach, np. w miejscach, gdzie przez szczeliny mogą wnikać zanieczyszczenia mineralne lub organiczne, bardzo szybko może zacząć gromadzić się wilgoć. Jej stała obecność z czasem może spowodować osłabienie ochrony, zwłaszcza, jeżeli w grę wejdzie również działanie rozmaitych chemikaliów.

Jakich środków można użyć, żeby chronić miejsca łączenia elementów karoserii?

Zapobieganie korozji i uszkodzeniom przez nią powodowanym jest możliwe także w miejscach łączenia elementów karoserii, o ile skorzysta się z odpowiedniego preparatu. Świetnie sprawdzi się masa uszczelniająca na pędzel. W pobliżu elementów narażonych na działanie wysokiej temperatury warto użyć w tym celu masy z pyłem aluminiowym, poprawiającym własności termiczne wyrobu.