Polfill | profesjonalne produkty do renowacji karoserii

Jakie produkty zastosować do szybkich napraw lakierniczych?

naprawa karoserii

Nawet niewielkie zniszczenia zewnętrznych części auta wymagają naprawy, ponieważ pozostawione same sobie mogą prowadzić do powiększania się obszaru wymagającego interwencji lakierniczej bądź później nawet i blacharskiej, a także skokowego wzrostu niezbędnych nakładów finansowych. Usunięcie uszkodzeń elementów karoserii pojazdu oraz jego powłoki lakierniczej może być szybkie i łatwe, jeżeli podczas prac wykorzysta się odpowiednie materiały. Jednym za sposobów na bezproblemowe pozbycie się defektów jest użycie zestawu naprawczego karoserii. Przekonajmy się, co zawiera i sprawdźmy, jak z niego korzystać.

Czym jest zestaw naprawczy do karoserii?

Zestaw naprawczy do karoserii to gotowy do użycia komplet zawierający produkty niezbędne do uzupełnienia ubytków lub wgnieceń elementów wykonanych z metalu, w tym stali lub aluminium, a także różnego rodzaju tworzyw sztucznych czy laminatów. Da się go zastosować na starych powłokach lakierniczych. W razie potrzeby może być również wykorzystany do elementów zrobionych z drewna. W zestawie znajduje się mata z włókna szklanego, która służy do utworzenia struktury wzmacniającej tworzone wypełnienie, a także opakowanie zawierające żywicę poliestrową oraz niezbędny do jej aktywacji utwardzacz.

Jak korzystać z zestawu naprawczego?

Przed użyciem zestawu naprawczego należy zadbać o odtłuszczenie, przeszlifowanie oraz oczyszczenie powierzchni. Na przygotowane podłoże należy nanieść pędzlem wymieszaną z utwardzaczem żywicę w proporcjach 2–3 do 100, a następnie nałożyć fragment maty przycięty tak, żeby sięgał na 2 cm poza obszar uszkodzenia. Mata powinna zostać pokryta żywicą. Po wyschnięciu powierzchnię należy wyrównać szpachlówką poliestrową i wyszlifować papierem ściernym. Obszar naprawy uszkodzenia należy zabezpieczyć podkładem akrylowym, później lakierem bazowym, a na końcu akrylowym lakierem bezbarwnym.